Newsletter #3

Milí přátelé meditace,naše centrum v Praze – Tróji bude opět otevřené od 3. června až do konce roku; většina času budou meditaci učit Jonathan a Anna. Zvláštní poděkování patří Liborovi a Vaškovi, kteří finančně podpořili nájem bytů a náklady na cestu učitelů.Události a novinky:

Zahajovací ceremonie v neděli 7.6. od 18 hodin

Všichni jsou vítaní na znovuotevření centra. Jonathan a Anna budou mít krátký program zahující přivítání, poklonu, promluvu a diskusi toho, co se bude dít dále. V případě, že chcete na otevření přijít, prosíme o krátkou informativní zprávu. Do centra je však možné přijít a meditovat už do 3. června večer dále.

Reportáž o centru v Relax TV

Relax TV v únoru natočila a v květvnu odvysílala reportáž o našem centru. Je možné se na ní podívat na https://youtu.be/7OGyrWLP6y8 .

Jméno meditačního centra

V lednu dal Ajahn Tong centru oficiální jméno (v Pálí): Tīsaranā Vipassanānuso. Znamená to centrum „věnované Vipassaně skrze trojí útočiště (Buddha, Dhamma, Sangha)“. Web se v této souvislosti přesunul na novou doménu tisarana.cz.

Právní forma

Centrum získalo právní formu zapsaného spolku, a také má nově vlastní bankovní účet pro zasílání darů (v Kč nebo €). Detaily jsou na webu v sekci „kontakt“.

Návštěva Thajska

Jonathan a Anna plánují návštěvu hlavního chrámu v Thajsku, Wat Chom Tong, přibližně mezi 18. zářím a 2. říjnem. Kdokoliv se může připojit, navštívit Thajsko a zařadit případně i krátký meditační retreat; v tu dobu slaví narozeniny Ajahn Tong (21.9.) a Thanat Chindapo (2.10.).Přepošlete tento e-mail komukoliv, kdo by mohl mít zájem.V úctě,organizátoři & učitelé.