Newsletter #14

Milí meditující,

Není lepšího času, než-li jara,
když život ve všem ožívá.

„Spring“ od Christiny Rossettiové

zasíláme program Tisarany jarních a letních kurzů.

V květnu proběhne setkání s Thanatem, mezinárodním ředitelem meditačního centra v Chom Thongu.

Centrum je stále otevřeno pro každodenní a skupinové pobyty. Kromě toho budou také každý měsíc vypisovány delší kurzy v centru a mimo Prahu. V srpnu také úvod do meditace v Žlutých Lázních a Bamboo garden.

Rádi bychom v srpnu uspořádali 21 denní retreat mimo Prahu a proto hledáme chatu vhodnou pro tento účel. Velmi oceníme vaši pomoc s hledáním.

Také stále hledáme nemovitost v okruhu 30-40 km od Prahy, vhodnou pro meditační centrum.

Níže je seznam letních kurzů meditace:

Květen

 • 10. Setkání se zakladatelem a hlavním učitelem mezinárodního meditačního centra v Chom Thongu Thanatem Chindapornem, jeho manželkou Katherine a návštěvníky z Thajska. Setkání a promluva se studenty bude v Tisaraně 18:00 – 20:00. Všichni jsou vítáni.
 • 13. Úvod do meditace v Žlutých Lázních. Naučte se meditaci Vipassana (meditaci vhledu) u řeky v Žlutých lázních, v čase 9:00-12:00. Cena: dobrovolný příspěvek. Více informací na www.zlutelazne.cz
 • 25. – 27. Víkendový retreat v Troji. Zveme začátečníky i pokročilé ke cvičení meditace Vipassana. Maximální kapacita ubytování přes noc je 4 studenti. Je možné přijít i na jeden den. Cena ubytování a stravy je 400 Kč za den. Příspěvek za učení je formou daru. Výuka je formou na dárcovství. Pro přihlášení (či pro bližší informace) kontaktujte Jonathana a Annu

Červen

 • 8.-10. Víkendový retreat Meditace Metta – milujicí laskavosti a odpuštění v Troji. Zveme začátečníky i pokročilé ke cvičení meditace Vipassana. Maximální kapacita ubytování přes noc je 4 studenti. Je možné přijít i na jeden den. Cena ubytování a stravy je 400 Kč za den. Příspěvek za učení je formou daru. Pro přihlášení (či pro bližší informace) kontaktujte Jonathana a Annu.
 • 15.-30. Dvoutýdenní intenzivní meditační ústraní v Tróji. Zveme začátečníky i pokročilé ke cvičení meditace Vipassana. Maximální kapacita ubytování přes noc je 6 studentů. Je možné přijít i na kratší období.Cena ubytování a stravy je 400 Kč. Příspěvek za učení je formou daru. Pro přihlášení (či pro bližší informace) kontaktujte Jonathana a Annu.
 • 17. Úvod do meditace v Žlutých lázních. Naučte se meditaci Vipassana (meditaci vhledu) u řeky v Žlutých lázních, v čase 9:00-12:00. Cena: dobrovolný příspěvek. Více informací na www.zlutelazne.cz
 • 23. Meditační kurz vhledu v Bamboo Garden. Každý je zván, aby se naučil meditaci vhledu v krásném prostoru zahrad Bamboo Garden. Cílem meditace vhledu (Vipassana) je lépe zvládat stres a probudit chuť do života. Na kurzu vám poskytneme instrukce, rozhovor a možnost meditovat společně. Čas 15:00-18:00. Cena: dobrovolný příspěvek. Pro přihlášení a více informací kontaktujte Lauru Kocourek +420 606 560 359 nebo lehall24@gmail.com

Červenec

 • 5.-9. Víkendový retreat v Tróji. Zveme začátečníky i pokročilé ke cvičení meditace Vipassana. Maximální kapacita ubytování přes noc je 4 studenti. Je možné přijít i na jeden den.Cena ubytování a stravy je 400 Kč. Příspěvek za učení je formou daru. Pro přihlášení (či pro bližší informace) kontaktujte Jonathana a Annu.
 • 5.-25. Dlouhé intenzivní meditační ústraní v Tróji. Zveme začátečníky i pokročilé ke cvičení meditace Vipassana. Maximální kapacita ubytování přes noc je 6 studentů. Je možné přijít i na kratší období.Cena ubytování a stravy je 400 Kč. Příspěvek za učení je formou daru. Pro přihlášení (či pro bližší informace) kontaktujte Jonathana a Annu.
 • 15. Úvod do meditace v Žlutých lázních. Naučte se meditaci Vipassana (meditaci vhledu) u řeky v Žlutých lázních, v čase 9:00-12:00. Cena: dobrovolný příspěvek. Více informací na www.zlutelazne.cz

Srpen

 • 10.-26. Dvoutýdenní intenzivní meditační ústraní mimo Prahu. Toto je příležitost k absolvování základního kurzu Vipassany, který vyvinul Ajahn Tong Sirimangalo. Maximální kapacita kurtu je 12 osob. Je možné přijít i na kratší období. Cena ubytování a stravy je 450 Kč. Příspěvek za učení je formou daru. Pro přihlášení (či pro bližší informace) kontaktujte Jonathana a Annu.
 • 12. Úvod do meditace v Žlutých lázních. Naučte se meditaci Vipassana (meditaci vhledu) u řeky v Žlutých lázních, v čase 9:00-12:00. Cena: dobrovolný příspěvek. Více informací na www.zlutelazne.cz

Září

 • 2. Úvod do meditace v Žlutých lázních. Naučte se meditaci Vipassana (meditaci vhledu) u řeky v Žlutých lázních, v čase 9:00-12:00. Cena: dobrovolný příspěvek. Více informací na www.zlutelazne.cz.

Časové plány budou zveřejněny na facebook.com/TisaranaPraha.

První jarní den-
Přemýšlím o tom
konec podzimu.

Haiku od Zenového mistra Bašóa