Newsletter #13

Milí meditující,

Mávštěva Ajahna Tonga v Německu přilákala mnohé studenty z Thajska i ze západu. Jsme velmi vděční za jeho podporu a přejeme mu dobré zdraví a sílu. Ostatní novinky z Tisarany: Thanat a Kate darovali centru velkou sochu Buddhy a Václav Šmilauer obdržel svůj učitelský certifikát.

Stále hledáme nemovitost v okruhu 30-40 km z Prahy vhodnou pro meditační centrum a oceníme vaši pomoc s pátráním. Níže je seznam letních kurzů meditace a přehled česko – anglických překladů pro Vipassanu.
Červen

  • 11 Úvod do meditace. Naučte se meditaci Vipassana (meditaci vhledu) u řeky ve Žlutých lázních, mezi 9:00-12:00. Cena: za dobrovolný příspěvek. Více informací na www.zlutelazne.cz.
  • 17 Meditace v Bambusové zahradě. Všechny zveme k meditaci v překrásné Bambusové zahradě. Cílem meditace vhledu (Vipassana) je zvládání stresu a probuzení k plnějšímu prožívání života. Součástí bude prvotní instrukce, promluva a příležitost společně meditovat. Od 15:00 do 18:00. Účast je za dobrovolný příspěvek. Pro přihlášení kontaktujte Lauru Kocourek  na +420-606560359 nebo lehall24@gmail.com

Červenec

  • 1-9 Týdenní retreat v Ratajích nad Sázavou.  Zveme začátečníky i pokročilé ke cvičení meditace Vipassana poblíž krásné vesnice Rataje nad Sázavou. Studenti mohou sdílet pokoje nebo si přinést stan (velká zahrada s lesem). Maximální kapacita 12 lidí. Příjezd v 8:30, začátek v 9:00. Je možné přijet jen na pár dní. Cena 400Kč/den, učení za dobrovolný příspěvek.  Pro přihlášení kontaktujte Jonathana a Annu.

 

  • 16 Úvod do meditace. Naučte se meditaci Vipassana (meditaci vhledu) u řeky ve Žlutých lázních, mezi 9:00-12:00. Cena: za dobrovolný příspěvek. Více informací na www.zlutelazne.cz.

 

  • 31.7.-13.8 Meditační kurz s Thanatem Chindapornem, hlavním učitelem v Thajském Chomtongu (a dalšími učiteli a překladateli). Kurz se bude konat v krásném meditačním centru ve středu Slovenska (javorie.com), je vhodný pro začátečníky – jako základní kurz. Cena: 330€ za ubytování a jídlo, učení za dobrovolný příspěvek. Je možné zůstat kratší dobu. Událost pořádá sesterská organizace vipassana.sk. Bližší informace: https://vipassana.sk/en/2017-javorie kontaktujte organizátory přes stránky, e-mail info@vipassana.sk nebo přes facebook https://www.facebook.com/vipassana.sk/

Srpen

  • 11-27 Dvoutýdenní intenzivní meditační ústraní v Ratajích nad Sázavou. Toto je příležitost k absolvování základního kurzu Vipassany, který vyvinul Ajahn Tong Sirimangalo. Retreat se bude konat ve velkém domě v blízkosti Ratají. Studenti mohou sdílet pokoje nebo si přivézt stany (velká zahrada/les). Maximální kapacita: 12 lidí. Je možné se účastnit po kratší dobu. Cena 400 Kč/den. Učení za dobrovolný příspěvek. Pro registraci kontaktujte Jonathana a Annu.
  • 13 Úvod do meditace. Naučte se meditaci Vipassana (meditaci vhledu) u řeky ve Žlutých lázních, mezi 9:00-12:00. Cena: za dobrovolný příspěvek. Více informací na www.zlutelazne.cz.

Září

  • 2 Meditace o lásce a odpuštění v Bambusové zahradě. Všechny zveme, aby se naučili meditaci metta (milující laskavost) a jak cvičit odpuštění; v překrásné bambusové zahradě. Účast je za dobrovolný příspěvek. Pro přihlášení kontaktujte Lauru Kocourek  na +420-606560359 nebo lehall24@gmail.com.

Promluvy na úterních skupinách a aktuality budou na facebook.com/TisaranaPraha.